artykuły

Sygnały, które daje organizm a dieta.

By 12 listopada, 2018 No Comments

                        W wielu sytuacjach ludzie wprost nie mogą się powstrzymać od zjedzenia konkretnego produktu, gdzie z reguły dotyczy to dań bądź przekąsek, które zawierają duże ilości cukrów bądź tłuszczy. Dlaczego tak się dzieje i przede wszystkim co organizm chce nam przez to powiedzieć? Tutaj należy skupić się na konkretnych potrawach, a więc jeśli nie możesz się oprzeć tłustym potrawom (hamburgery, frytki, orzechy, masło, itd.) to jednoznaczna informacja, że w organizmie brakuje kalorii, czyli energii. Może to być związane ze źle skomponowaną dietą, dzięki czemu nie dostarcza się dziennego zapotrzebowania.

Drugą przyczyną mogą być problemy na tle hormonalnym, gdyż to właśnie układ hormonalny kobiety nie może się obyć bez odpowiedniej ilości tłuszczu. W tym miejscu konieczna jest wizyta u specjalisty, który wykluczy choroby oraz zaleci dalsze postępowanie. Ostatnią z przyczyn spożywania dużej ilości tłustych potraw jest niewystarczająca ilość wapnia. Tłuste potrawy wielokrotnie łączone są z apetytem na sól, co jednoznacznie wskazuje na odwodnienie.

Poleca się bezustanne kontrolowanie moczu, gdzie jego kolor informuje o ilości wypijanej wody w ciągu dnia (jasny kolor oznacza, że wszystko jest w porządku, a ciemny, że nie pija się wystarczającej ilości wody). Kolejną grupą produktów są słodycze, które powodują silne uzależnienia. Człowiek nie jest w stanie obyć się bez słodkości, kiedy doskwiera mu niedobór chromu oraz występują zaburzenia poziomu cukru we krwi. Właściwy poziom cukru w organizmie związany jest ze spożywaniem posiłków w regularnych odstępach czasu, bacznym przyglądaniu się własnej diecie i na bieżącym kontrolowaniu stanu zdrowia.

Dobrze wiedzieć, że istnieje dolegliwość określana mianem insulinoodporności, gdzie specyficzne jest sięganie po łakocie od razu po spożyciu posiłku, a w następnej kolejności odczuwanie senności kliknij tutaj. Już za ostatnią przyczynę podaje się zbyt duży poziom hormonu stresu czyli kortyzolu. Jeśli ochota na słodycze jest związana z tym czynnikiem odpowiada za to duża ilość stresu, zbyt małe ilości snu, zbyt duży wysiłek fizyczny bądź głodzenie się.