Witamina D, a raczej jej niedobór jest odpowiedzialny za wystąpienie zaburzeń erekcji , którzy nie używają leku Cialis ze strony apteka internetowa  , a dodatkowo generowanie testosteronu nie odbywa się prawidłowo. Oprócz tego, niewystarczalne ilości witaminy D w organizmie są związane z wytwarzaniem znacznie większej ilości wodnych rodników, które z kolei odpowiadają za mniejsza liczbę tlenku azotu. Co z kolei jest powiązane z procesem erekcji, który wymaga tlenku azotu – w tym momencie koło się zamyka.

Witamina D dostaje się do organizmu dzięki promieniom UV, a więc w okresie wiosennym oraz letnim jest to najłatwiejsze, z kolei w trakcie zimowych miesięcy poleca się przyjmowanie specjalnych suplementów diety, które bogate są w witaminę D, a także składniki spożywcze, które posiadają jej najwięcej, wśród których wyróżniamy jaja, ryby morskie, a przede wszystkim dorsz norweski, jak również nabiał.

Kolejną jakże potrzebna witaminą w walce z impotencją, a nawet zapobieganiu problemom z erekcją są witaminy z grupy B. Mówiąc o witaminach z grupy B mamy na myśli witaminę B1 określaną nazwy tiaminy oraz witamina B2, której nazwa brzmi ryboflawina, a ostatnia w tej grupie jest witamina B3 – niacyna. Pierwsza z wymienionych jest odpowiedzialna za wspomagania tworzenia hormonów płciowych, w związku z tym jej nieodpowiednie ilości prowadzą zarówno do bezpłodności ajantapharma.com.pl , jak również problemów dotyczących prawidłowego działania jąder.

Z kolei ryboflawina jest bezpośrednio związana z erekcją, a więc jej dostateczna ilość w organizmie łączy się z właściwym przesyłaniem impulsów nerwowych, które odpowiadają za przechodzenie członka w stan zwodu. Ostatnia z wymienionych witamin z grupy B, a mianowicie niacyna jest odpowiedzialna za dobry stan naczyń krwionośnych, a także właściwe działania układu nerwowego. Istnieje cała gama produktów, które posiadają te jakże istotne witaminy, a mianowicie szparagi, groch, produkty pełnoziarniste, fasola, orzechy, wieprzowina, wątróbka oraz ryby a także chude sery, mleko, migdały, brokuły, banany.